Sistema

Apie filmą


Šiandieninė švietimo sistema iš esmės nesikeičia jau daugiau nei 100 metų ir yra labai smarkiai atsilikusi nuo nūdienos pasaulio poreikių. Mokykla ruošia vaikus egzaminams, o ne gyvenimui. Daugelis baigia ją iš tiesų nesuprasdami nei savęs, nei aplinkinių, nei jų supančio pasaulio. Nepaisant to, mokykla vis dar išlaiko "Šventos karvės" įvaizdį.

Filmo "Sistema" tikslas - pašiepiant šiandieninės švietimo sistemos trūkumus ir parodant alternatyvas, padėti žiūrovui kritiškai pažvelgti į švietimo sistemą ir pagaliau sugriauti tą nelemtą "Šventosios" įvaizdį, kuris trukdo keistis ir tobulėti.

Paremk filmą


Siužetas


Susiklosčius netikėtai situacijai klounas Andrius tampa kaimo mokyklos direktoriumi ir stoja prieš nusistovėjusią pavaduotojos Stefanijos geležinio kumščio tvarką, kad padėtų vaikams įveikti jų kompleksus ir išlaisvintų viduje užgniaužtą kūrybiškumo potencialą.

Filmo centre trys paaugliai: pirmūnė Gabrielė, kurios didžiausia aistra gyvenime - futbolas, kurį draudžia jos mama bei visa mergaitės aplinka; klasės “nevykėlis” Dominykas, kuris kompleksuoja dėl visko, įskaitant ir savo nepaprastą dailininko talentą; padauža Mindaugas, kuris mokykloje yra smerkiamas dėl savo aštraus būdo ir verslumo.

Filmo eigoje klounas Andrius ir vaikai pasineria į nepaprastus nuotykius ir, kovodami prieš “Sistemą” įkūnijančią mokyklos pavaduotoją Stefaniją, išsilaisvina iš akademinių stereotipų gniaužtų. Vaikai pažįsta ir priima save tokiais, kokie yra iš tikrųjų, ir atranda, kad kelių tobulėjimui gerokai daugiau, negu jie manė iki šiol.


Auditorija


Filmo tikslinė auditorija yra 25-35 metų jauni žmonės, esami ar būsimi tėvai, ne taip seniai buvę mokiniais ir studentais. Filmas bus aštrus, greitas, dinamiškas, o sudėtingas švietimo sistemos gniaužtuose įstrigusių žmonių problemas parodys patrauklia komedijos forma, nepamokslaujant ir nemoralizuojant.


Gamyba ir finansavimas


Autoriai filmo kūrimui yra laimėję Švyturio “Klaipėdos ateities”, Klaipėdos miesto kultūros bei Lietuvos Kultūros tarybos individualias stipendijas, dalis biudžeto surinkta iš rėmėjų. Apšvietimo bei filmavimo techniką ir visą techninę komandą suteiks The Fireworks reklamos ir kino gamybos kompanija.

Filmavimas vyks 2017 m. birželio-rugpjūčio mėnesiais Drevernos pagrindinėje mokykloje, kuriant glaudų ryšį su vietos bendruomene.